929550-01-33-EU
DigiKey Part Number
929550E-01-33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929550-01-33-EU
Description
CONN HEADER R/A 33POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 33 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.295" (7.49mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.130" (3.30mm)
Series
Insulation Height
0.110" (2.79mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.55.35000kr.55.35
10kr.49.81300kr.498.13
100kr.44.52140kr.4,452.14
500kr.37.30178kr.18,650.89
1.000kr.32.96990kr.32,969.90
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 520
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 4000
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 609
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
In-Stock: 5579
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM