929850-01-33-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-33-RA
Description
CONN RCPT 33POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
33 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.32.65000kr.32.65
10kr.29.65200kr.296.52
100kr.26.12780kr.2,612.78
500kr.22.20876kr.11,104.38
1.000kr.18.94272kr.18,942.72
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB