681KD07-TB is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 550
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
680 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
681KD07-TB
DigiKey Part Number
13-681KD07-TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
681KD07-TB
Description
VARISTOR 680V 1.2KA DISC 7MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
748 V
Manufacturer
Current - Surge
1.2 kA
Series
Energy
42J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
75 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
420 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
560 V
Varistor Voltage (Min)
612 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
680 V