330KD14-OP10 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 388
In Stock: 0
33 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
330KD14-OP10
DigiKey Part Number
13-330KD14-OP10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
330KD14-OP10
Description
VARISTOR 33V 1KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
36.5 V
Manufacturer
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
7.5J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
6100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
29.5 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
33 V