2RM230L-5/TR is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 180
Datasheet
In Stock: 0
Bourns Inc.
In Stock: 840
Bourns Inc.
In Stock: 630
TDK
In Stock: 180
TDK
In Stock: 955
Littelfuse Inc.
Gas Discharge Tube 230 V 10000A (10kA) ±20% 2 Pole Through Hole
2RM230L-5/TR
DigiKey Part Number
13-2RM230L-5/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2RM230L-5/TR
Description
GDT 230V 10KA 2 POLE TH
Detailed Description
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
Tolerance
±20%
Voltage - DC Spark Over (Nom)
230 V