151KD07J-TR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
150 V 1.75 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
151KD07J-TR
DigiKey Part Number
13-151KD07J-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
151KD07J-TR
Description
VARISTOR 150V 1.75KA DISC 7MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
165 V
Manufacturer
Current - Surge
1.75 kA
Series
Energy
15J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
330 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
95 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
125 V
Varistor Voltage (Min)
135 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
150 V