121KD20J-F is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
120 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
121KD20J-F
DigiKey Part Number
13-121KD20J-F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121KD20J-F
Description
VARISTOR 120V 10KA DISC 20MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
132 V
Manufacturer
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
85J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
3300 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
75 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
100 V
Varistor Voltage (Min)
108 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
120 V