121KD05-FTR is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
120 V 400 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm
121KD05-FTR
DigiKey Part Number
13-121KD05-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
121KD05-FTR
Description
VARISTOR 120V 400A DISC 5MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
132 V
Manufacturer
Current - Surge
400 A
Series
Energy
4J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
210 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
75 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
100 V
Varistor Voltage (Min)
108 V
Package / Case
Disc 5mm
Varistor Voltage (Typ)
120 V