OMNI-UNI-41-75
OMNI-UNI-41-75
OMNI-UNI-41-75
DigiKey Part Number
345-1489-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMNI-UNI-41-75
Description
UNIVERSAL TO HEATSINK 41X75MM
Detailed Description
Heat Sink TO-247, TO-264 Aluminum Board Level, Vertical
EDA/CAD Models
OMNI-UNI-41-75 Models
Length
2.953" (75.00mm)
Series
Width
1.614" (41.00mm)
Packaging
Tray
Fin Height
2.480" (62.99mm)