OMNI-UNI-27-75
DigiKey Part Number
345-1569-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMNI-UNI-27-75
Description
HEATSINK TO-247 TO-264 TO-220
Detailed Description
Heat Sink TO-220, TO-247, TO-264 Aluminum Board Level, Vertical
EDA/CAD Models
OMNI-UNI-27-75 Models
Length
2.953" (75.00mm)
Series
Width
1.063" (27.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
1.969" (50.00mm)