MCU08050C4302FP500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 12.233
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Susumu
Susumu
YAGEO
In Stock: 335
43 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
MCU08050C4302FP500
DigiKey Part Number
MCU08050C4302FP500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCU08050C4302FP500
Description
RES 43K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCU08050C4302FP500 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)