VJ1206A2R2CXBMC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A2R2CXBMC
DigiKey Part Number
VJ1206A2R2CXBMC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A2R2CXBMC
Description
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A2R2CXBMC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)