C3225X7R1E105K115AM
DigiKey Part Number
445-6092-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6092-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6092-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7R1E105K115AM
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X7R1E105K115AM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)