C3216CH2W103J160AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 39.077
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 2.724
Datasheet
In Stock: 585
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 766
YAGEO
KYOCERA AVX
In Stock: 418
10000 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor CH 1206 (3216 Metric)
C3216CH2W103J160AA
DigiKey Part Number
445-15443-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15443-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216CH2W103J160AA
Description
CAP CER 10000PF 450V CH 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C3216CH2W103J160AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)