B43254B5337M000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 239
Datasheet
In Stock: 358
Direct
Rubycon
In Stock: 4.379
Direct
Rubycon
In Stock: 64
Chemi-Con
In Stock: 400
Upgrade
Chemi-Con
In Stock: 83
330 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
B43254B5337M000
DigiKey Part Number
B43254B5337M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43254B5337M000
Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH
Customer Reference
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
1.03 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.596 A @ 20 kHz
Part Status
Not For New Designs
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.457" (37.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C