B32913A3154M289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 32
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
0.15 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32913A3154M289
DigiKey Part Number
B32913A3154M289-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32913A3154M289
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 760VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32913A3154M289 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
760V