B32912B3154M289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 32
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
0.15 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32912B3154M289
DigiKey Part Number
B32912B3154M289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32912B3154M289
Description
CAP FILM 0.15UF 20% 760VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32912B3154M289 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
760V