CL32B106KAJNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 56.865
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 7
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B106KAJNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL32B106KAJNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B106KAJNNWE
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32B106KAJNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)