12103C106KAT4A
DigiKey Part Number
478-KGM32LR71E106KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32LR71E106KLCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32LR71E106KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12103C106KAT4A
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
12103C106KAT4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)