CL31F106ZPHNNNE
DigiKey Part Number
1276-1853-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1853-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1853-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31F106ZPHNNNE
Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206
Customer Reference
Detailed Description
10 µF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL31F106ZPHNNNE Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)