CL21B472KBANNNL is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 235.129
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KYOCERA AVX
KEMET
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B472KBANNNL
DigiKey Part Number
CL21B472KBANNNL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B472KBANNNL
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B472KBANNNL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)