CL21B105KAFNNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 118.113
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 2.720.900
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B105KAFNNNF
DigiKey Part Number
CL21B105KAFNNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B105KAFNNNF
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B105KAFNNNF Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)