CL10B681KB8NNNC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 15.788
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 90.963
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
Murata Electronics
Murata Electronics
680 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B681KB8NNNC
DigiKey Part Number
1276-1080-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B681KB8NNNC
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10B681KB8NNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)