CL10B472KB8WPNL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 603.859
Datasheet
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B472KB8WPNL
DigiKey Part Number
1276-CL10B472KB8WPNLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B472KB8WPNL
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Series
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)