100R30-51B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 440
Datasheet
30 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.000" (50.80mm)
100R30-51B
DigiKey Part Number
HF30U-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R30-51B
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 2"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
2.000" (50.80mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
30
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
10-30-A-0050-C-4-08-4-TGCT4402073-10-30-A-0050-C-4-08-4-T-NDkr.5.96000Similar
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.22.32000kr.22.32
10kr.18.97600kr.189.76
25kr.17.78760kr.444.69
50kr.16.93660kr.846.83
100kr.16.12770kr.1,612.77
250kr.15.11760kr.3,779.40
500kr.14.39598kr.7,197.99
1.000kr.13.70911kr.13,709.11
2.500kr.12.85158kr.32,128.95
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 5.98"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 12"
In-Stock: 418
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 18"
In-Stock: 157
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 3"
In-Stock: 278
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 4"