100R30-152B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 0
Datasheet
30 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 5.984" (152.00mm)
100R30-152B
DigiKey Part Number
HF30U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R30-152B
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 5.98"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
5.984" (152.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
30
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
10-30-A-0152-C-4-08-4-TGCT02073-10-30-A-0152-C-4-08-4-T-NDkr.3.73128Similar
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.26.82000kr.26.82
10kr.22.79900kr.227.99
25kr.21.36840kr.534.21
50kr.20.34760kr.1,017.38
100kr.19.37500kr.1,937.50
250kr.18.16208kr.4,540.52
500kr.17.29526kr.8,647.63
1.000kr.16.47024kr.16,470.24
2.500kr.15.44003kr.38,600.07
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 12"
In-Stock: 418
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 18"
In-Stock: 157
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 3"
In-Stock: 278
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 4"