100R24-152B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 214
Datasheet
24 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 5.984" (152.00mm)
100R24-152B
DigiKey Part Number
HF24U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R24-152B
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 5.98"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
5.984" (152.00mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
24
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
10-24-A-0152-C-4-08-4-TGCT2142073-10-24-A-0152-C-4-08-4-T-NDkr.6.02000Similar
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.23.08000kr.23.08
10kr.19.61600kr.196.16
25kr.18.38840kr.459.71
50kr.17.50980kr.875.49
100kr.16.67290kr.1,667.29
250kr.15.62860kr.3,907.15
500kr.14.88276kr.7,441.38
1.000kr.14.17269kr.14,172.69
2.500kr.13.28613kr.33,215.32
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 12"
In-Stock: 417
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 18"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 3"
In-Stock: 331
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 4"