100R24-76B
DigiKey Part Number
HF24U-03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R24-76B
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 3"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
3.000" (76.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
24
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 331
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.20.80000kr.20.80
10kr.17.68900kr.176.89
25kr.16.57800kr.414.45
50kr.15.78660kr.789.33
100kr.15.03210kr.1,503.21
250kr.14.09028kr.3,522.57
500kr.13.41772kr.6,708.86
1.000kr.12.77757kr.12,777.57
2.500kr.11.97824kr.29,945.60
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 5.98"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 12"
In-Stock: 417
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 18"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 24POS 1MM 4"