ERJ-14NF3301U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Panasonic Industry
In Stock: 119.673
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 1.593
Datasheet
Upgrade
Direct
Vishay Dale
Direct
Vishay Dale
YAGEO
Similar
YAGEO
Similar
3.3 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-14NF3301U
DigiKey Part Number
P3.3KAATR-ND - Tape & Reel (TR)
P3.3KAACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-14NF3301U
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/2W 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-14NF3301U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)