ECQ-E4223JFB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
TDK
In Stock: 584
TDK
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
KEMET
KEMET
0.022 µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial
ECQ-E4223JFB
DigiKey Part Number
ECQ-E4223JFB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECQ-E4223JFB
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECQ-E4223JFB Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.406" L x 0.189" W (10.30mm x 4.80mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.508" (12.90mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V