EXC-28BB221U is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 11.238
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 14.709
Datasheet
220 Ohms @ 100 MHz 4 Ferrite Bead 0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad 100mA 700mOhm
EXC-28BB221U
DigiKey Part Number
P10752TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-28BB221U
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0804 1LN
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
100mA
DC Resistance (DCR) (Max)
700mOhm
Series
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Part Status
Obsolete
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
4
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz