ERJ-S1TJ112U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 4.074
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
1.1 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S1TJ112U
DigiKey Part Number
ERJ-S1TJ112U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S1TJ112U
Description
RES 1.1K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S1TJ112U Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)