A98055-025
DigiKey Part Number
2262-A98055-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A98055-025
Description
CONN MICRO-D PLUG 25POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A98055-025 Models
Category
Contact Type
Signal
Termination
Solder
Packaging
Case
Current Rating (Amps)
3A per Contact