A99000-025
DigiKey Part Number
2262-A99000-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A99000-025
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS SLDR CUP
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A99000-025 Models
Current Rating (Amps)
3A per Contact
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C