S11MC7-P10MCC0-5220 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
S11MC7-P10MCC0-5220
DigiKey Part Number
S11MC7-P10MCC0-5220-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S11MC7-P10MCC0-5220
Detailed Description
EDA/CAD Models
S11MC7-P10MCC0-5220 Models
Color
Gray, Red
Current Rating (Amps)
2.75A
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 120°C