0430310002-11-G0-D
DigiKey Part Number
0430310002-11-G0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310002-11-G0-D
Description
11" PRE-CRIMP A2040G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Gold 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Green
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
11.0" (279.4mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.10.38500kr.103.85
30kr.9.21000kr.276.30
50kr.8.73400kr.436.70
100kr.8.15640kr.815.64
250kr.7.49540kr.1,873.85
500kr.7.06364kr.3,531.82
1.000kr.6.68325kr.6,683.25
2.500kr.6.24921kr.15,623.02
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2040L BLUE
11" PRE-CRIMP A2040N BROWN
11" PRE-CRIMP A2040R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040G GREEN
3" PRE-CRIMP A2040G GREEN
4" PRE-CRIMP A2040G GREEN
5" PRE-CRIMP A2040G GREEN
6" PRE-CRIMP A2040G GREEN