0008500113-11-G2-D
DigiKey Part Number
0008500113-11-G2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-11-G2-D
Description
11" PRE-CRIMP A2016 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Green
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
11.0" (279.4mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10kr.5.69300kr.56.93
30kr.5.01933kr.150.58
50kr.4.74620kr.237.31
100kr.4.41520kr.441.52
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2016 BROWN
11" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
11" PRE-CRIMP A2016 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 GREEN
3" PRE-CRIMP A2016 GREEN
4" PRE-CRIMP A2016 GREEN
5" PRE-CRIMP A2016 GREEN
6" PRE-CRIMP A2016 GREEN