DSC1124DE1-100.0000T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1124DE1-100.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1124DE1-100.0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1124DE1-100.0000T
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
42mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
HCSL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)