SMDJ45A-T7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 11.802
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 157
YAGEO
YAGEO
72.7V Clamp 41.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ45A-T7
DigiKey Part Number
SMDJ45A-T7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ45A-T7
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ45A-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
41.3A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V