SMDJ45A/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 4.521
Datasheet
72.7V Clamp 41.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
SMDJ45A/TR7
DigiKey Part Number
13-SMDJ45A/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ45A/TR7
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
41.3A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V