SMBJ11A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 700
YAGEO
18.2V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ11A-HRA
DigiKey Part Number
SMBJ11A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ11A-HRA
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V