TRME336M035R0050
DigiKey Part Number
478-6260-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-6260-1-ND - Cut Tape (CT)
478-6260-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRME336M035R0050
Description
CAP TANT 33UF 20% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TRME336M035R0050 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±20%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
35 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm