TCJD157M016R0050 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 2.834
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 359
Datasheet
In Stock: 2.640
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 948
KEMET
KEMET
In Stock: 480
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz