TAJD226K025HNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
Vishay Sprague
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
TAJD226K025HNJ
DigiKey Part Number
TAJD226K025HNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD226K025HNJ
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJD226K025HNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V