TAJC226M025SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 674
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1.708
Datasheet
Similar
In Stock: 932
Similar
In Stock: 2.076
Direct
Vishay Sprague
Upgrade
KEMET
KEMET
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 1.4Ohm
TAJC226M025SNJ
DigiKey Part Number
TAJC226M025SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC226M025SNJ
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJC226M025SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.4Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V