TAJC155M035RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 940
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1.465
Datasheet
In Stock: 0
Direct
Vishay Sprague
Direct
KEMET
KEMET
Similar
Vishay Sprague
Similar
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 4.5Ohm
TAJC155M035RNJ
DigiKey Part Number
TAJC155M035RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC155M035RNJ
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 2312
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJC155M035RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
35 V