THJC155M035RJN
DigiKey Part Number
THJC155M035RJN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJC155M035RJN
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 35V 2312
Detailed Description
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 4.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5Ohm @ 100kHz