TMCSC1V155MTRF
DigiKey Part Number
718-2536-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMCSC1V155MTRF
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 35V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Nonstandard 5Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
35 V