TACR106K010RTA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 890
Upgrade
Upgrade
In Stock: 344
Similar
Similar
10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0805 (2012 Metric) 5Ohm