SR151C223KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 3.707
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 453
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR151C223KAR
DigiKey Part Number
SR151C223KAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151C223KAR
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)